Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Derneğimiz arrow Dernek Faaliyetleri
Dernek Faaliyetleri
FAALİYETLERİMİZ;

Ø  Derneğimiz 18.07.2009 yılında kuruldu. Şu anda 45 üyesi bulunmaktadır. Bu konuda hedef 500 üyedir.

Ø  11 Ağustos 2009 panel günümüzde kermes düzenlemiş derneğimizin tanıtımı için yöresel yiyecekler hazırlanıp misafirlere ikram edilmiştir.

Ø  Sodes için  projeler hazırlanmış, fakat derneğimizin kuruluşu 1 yılı doldurmadığından faaliyete geçirilememiştir.

Ø  Derneğimiz adına 3 aylık periyotlarda dergi çıkarma kararı alınmış olup, Dergimizin 1. ve 2. sayılarını yayımladık. Talep yetersizliği ve maddi imkansızlıklar nedeniyle 6 aylık periyot halinde yayımlama kararı alınmıştır.

Ø  Meslek yüksek okulu için gerekli mevkilerle görüşülmüş ve belli noktalarda söz alınmıştır.

Ø  İlçe Kaymakamlığımız tarafından ilçemizde geleneksel hale getirilmiş olan voleybol turnuvası 2010 yılında derneğimiz tarafından  organize edildi. Düzenlenen voleybol turnuvası halk tarafından büyük bir ilgiye mazhar oldu. Voleybol turnuvası 12 takımdan oluşmuş, kazanan takımlara kupaları verilerek düzenlenen toplu pikniğe iştirak edilmiştir.
Ø  Gençlerimizle beyin fırtınası yapmak, gençlerimizi bir arada tutmak ve onları kahvehane kültüründen uzaklaştırmak amacıyla dernek büromuzda düzenli aralıklarla semaver eşliğinde çay sohbetleri düzenliyoruz.

Ø  Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali YILDIRIM’ın ilçemizi ziyaretleri esnasında İlçemize Yüksekokul kazandırmak amacıyla pankart, broşür vb. araçlarla kamuoyu oluşturulması sağlandı, özellikle hazırlamış olduğumuz broşür büyük yankı buldu. Bakanımız konuşmalarında bir ölçüde Yüksekokul için müjde vermiştir.

Ø  Erzincan Üniversitesi Rektörü ilçemizi ziyaret etti. Rektörümüz ilçemizde yüksek okul ile ilgili gerekli incelemeleri yapıp yüksekokul şubesi kurulması gerektiği noktasında mutabakata varıldı. Şu anki aşamada Yüksekokul için tek engel diğer ilçelerimizde açılmış olan Yüksekokula öğrenci talebinin yetersiz olması.

Ø  Derneğimiz İlçe Kaymakamımız ile yapılan görüşmeler sonucu üniversitede öğrenim gören öğrencilerimize burs imkanı sağlandı.

Ø  Yine İstanbul’da değerli büyüklerimiz  vasıtasıyla EKEV (Erzincan Kültür ve Eğitim Vakfı) ile görüşmeler yapılmış ve öğrencilerimiz için burs imkanı sağlanmıştır.

Ø  Derneğimiz büyük bir yenilik daha yaparak ilçemizi kendi sınırları dışına çıkardı ve resmi web sitesini (www.otlukbeli.org.tr) kurdu. İçerisinde ilçemiz ve köylerimizle ilgili bütün bilgiler eklenmiş olup çalışmalarımız devam etmektedir. Sitemiz içeriği resim video vb. ile çok zengin bir içeriğe sahip olup sürekli güncel tutulmaya çalışılmaktadır.

Ø  İlçemiz ve çevre köylerinin metropollerdeki dernek yöneticileri ile görüşmeler yapılmış olup, bütünleşmeyi sağlamak ve bir arada çalışmak adına somut adımlar atılmıştır.

Ø  Fatih Yatılı Bölge Okulu, Okul Aile Birliği Başkanlığına Dernek Başkanımız, yönetim kuruluna dernek yöneticilerimiz talip olmuş, ve velilerimizin desteğiyle bu görevlere layık görülmüşlerdir. Okulumuz ve öğrencilerimize yönelik çalışmalar yoğun bir şekilde devam etmektedir.
 
Ø   Kuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA)’ na ilçenin genel durumu, potansiyelleri, yatırım imkanları, olumlu ve olumsuz katma değerleri hakkında bir rapor düzenlenmiş ve gönderilmiştir.

Ø  İstanbul ilinde 14 Ocak 2011 tarihinde Derneğimiz tarafından kaynaşma gecesi düzenlenmiş, gecemizde elde edilen gelir ile Yüksek Öğrenim eğitimi alan öğrencilerimize burs imkanı sağlanmıştır.

Ø  İlçe Merkezinde Afrikalı Kardeşlerimiz yararına Kermes düzenlemiş olup toplanan 5.750,00 TL ilgili hesaplara aktarılmıştır.

Ø  İlçe merkezine Kamera sistemi kurulmuş olup hem görsellik hemde güvenlik açısından bir eksiklik giderilmiştir.
    
 
Derneğimizin faaliyetleri bunlarla sınırlı kalmayıp özellikle eğitim noktasında birçok girişimimiz devam etmektedir. Yapacağımız çalışmalarda sizlerin desteklerine ihtiyaç duymaktayız. Çevremizden alacağımız destek ile daha güzel çalışmalara imza atacağımızdan kuşkunuz olmasın.
 

Yorumlar 

 
+1 #1 güzel bir çalışma yapılmışşaban demir 07-12-2010 16:59
bu siteninin kurulmada emeği geçen herkese teşekkür ederim çalışmaların devamını bekliyoruz.
herkese selam
 
 
+1 #2 daha güzeline layıksın otlukbeliselim topal 10-04-2011 12:44
Tüm emeği geçen kardeşlerime teşekkür ederim . Dahada güzel çalışmalar beklerim.
 

DERNEK BRİFİNGİ

DERNEK BRİFİNGİ

Facebook Adresimiz

Okuyucu Yorumları

GENEL BİLGİLER

Otlukbeli'ni Tanıyalım

Tarihçe

Coğrafi Yapı

Otlukbeli Savaşı

Otlukbeli Gölü

Dernek Faaliyetlerimiz

Hesap Numaralarımız

Gülelim Eğlenelim

Derneklerimiz

KÖYLERİMİZ
----------------------------
Ağamçağam
----------------------------
Boğazlı
----------------------------
Karadivan
----------------------------
Küçük Otlukbeli
----------------------------
Ördekhacı
----------------------------
Söğütlü
----------------------------
Umurlu
----------------------------
Avcıçayırı
----------------------------
Yeşilbük
----------------------------
Yeniköy
----------------------------
     Köylerimiz için
   Temsilci Aranıyor
Lütfen irtibata geçiniz

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Son Yazılan Mesaj
söğütlü sevdesı
otlukbeli ve söğütlü köyü cok güzel şimd
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Üye Girişi

Üye Girişi

SİTE YAYIN İLKELERİ

 1. Bu internet sitesi Otlukbeli Yüksek Öğrenim Derneği'nin resmi yayın organıdır.
 2. Bu sitede yayınlanan tüm materyallerin, resimlerin, yazı, makale, şiir vb. malzemelerin telif hakkı Otlukbeli Yüksek Öğrenim Derneği'ne ait olup izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz ve yayınlanamaz.
 3. Herhangibir siteden bu siteye erişmek için izinsiz bağlantı ve link konulamaz.
4. Bu sitede yayınlanması istenilen her türlü materyal Otlukbeli Yüksek Öğrenim  Derneği Yönetim Kurulu onayıyla yayınlanır.

SİTE TASARIM & PROGRAMLAMA - KDS | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi