Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Dernekten Haberler arrow 11 Ağustos Şenlikleri İlçeye Renk Kattı
11 Ağustos Şenlikleri İlçeye Renk Kattı
Otlukbeli Savaşının 540. Yıldönümü etkinlikleri ve Ramazan bayramının aynı güne denk gelmesi sonucunda ilçe halkı çifte şenlik yaşadılar.
 
Otlukbeli İlçe Kaymakamlığı ve Otlukbeli Belediye Başkanlığının destekleri ile Yüksek Öğrenim Derneğimiz tarafından düzenlenen 11 Ağustos Etkinlikleri ilçe merkezindeki Akbulut meydanında gerçekleştirildi.
Daha önceki yıllarda 11 Ağustos tarihlerinde yapılan etkinlikler bu sene bir gün öne çekilerek Ramazan bayramının üçüncü gününe denk getirildi ve ilçe dışından gelen Otlukbeli’lilerin bayram tatillerinin bitmeden ve geri dönüşler başlamadan hem bayramı hem de 11 Ağustos etkinliğini birlikte yaşamalarını sağladı.
İlçe merkezinde saat 18:00 da başlayan programa, Otlukbeli Belediye Başkanı Abdullah ALTUNDAL , İlçe Emniyet Amiri, İl Genel Meclis Üyeleri, Erzincan Otlukbeli’liler Derneği Yönetim Kurulu, Otlukbeli Yüksek Öğrenim Derneği Yönetim Kurulu, İstanbul Otlukbeli Derneği Yönetim Kurulu, Otlukbeli Gençlik Spor Kulübü Yönetim Kurulu, İstanbul Umurlu Derneği Yön Kurulu,İstanbul Otobüsçüler Derneği Başkanı, İstanbul Yeniköy Derneği Yönetim Kurulu, Muhtarlar, ilçe merkezinden ve ilçe dışından gelen Otlukbeli’liler katıldı.
Sunuculuğunu İhsan Özkan’ın yaptığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını Otlukbeli Yüksek Öğrenim Dernek başkanı Selçuk Tektaş’ın yaptığı programda daha sonra Belediye Başkanı Abdullah ALTUNDAL bir konuşma yaparak günün anlam ve önemini belirtti.
Dernek tarafından düzenlenen kermeste sergilenen tatlılar geceye renk katarken, elde edilecek gelirin Yüksek Öğrenimlerini devam ettiren öğrencilere burs olarak verileceği beyan edildi.
Eğlenceli geçen programda ilk önce Aynur Güneş sahne alarak türkülerini seslendirdi. Aynur Güneş’in ardından ise Erzin Can sahne alarak seyircileri coşturdu. Programın ilerleyen saatlerinde ilçemizin küçük sanatçısı Emirkan Ceylan sahne aldı ve türküleriyle beğeni topladı. Türküler ve halaylarla devam eden programda Erzincan Otlukbeli ilçesi ve Köyleri Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Vehbi Öztürk, İlçe Kaymakamına verilmek üzere Yüksek Öğrenim Dernek Başkanı Selçuk Tektaş’a bakır işlemeli bir vazo hediye etti. Devam eden programda şiir dinletilerinin ardından Havanur sahne aldı. Son olarak Çayırlı’lı sanatçı Kağan Alptekin’in sahne aldığı program gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.


 

Yorumlar 

 
+3 #1 beğenimuhsin ALTUNDAL 13-08-2013 16:56
bizler yoktuk o ortamda ama gözüken atmosfer bizlerin özlediği bu duyguyu hatırlattı.... başta selçuk bey olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ederim...
 
 
+4 #2 Birlikten kuvvet doğaradem aksu 14-08-2013 07:28
İlçemizdeki bu birliktelik ilçe dışında yaşayan bizleri ziyadesiyle mutlu kılmıştır. Bizlerde katılmayı çok isterdik. Ama nasıp kısmet. Allah devamını versin. Emaği geçenlerden Allah razı olsun.
 
 
+2 #3 CVP: 11 Ağustos Şenlikleri İlçeye Renk Kattıraif altınışık 14-08-2013 08:05
birlik beraberligimizi pekiştiren bu şenliklere emegi gecen herkesten Allah razı olsun yanlız siteye daha çok resim ve video atarsanız biz vatandaşlar çokdaha seviniriz
 
 
+3 #4 TEREDDÜTHALİS: SAĞLAM 14-08-2013 18:44
:D KUTLAMALARI TEREDDÜTLÜ OLMASI BAZI HEMŞERİLERİMİZİ N İLÇEMİZE GELMEMESİNE SEBEP OLMUŞTUR HER HEMŞERİMİZİN TEREDDÜRSÜZ OLARAK BU ŞENLİKLERİN 11: AĞUSTOSTA KESİN OLARAK YAPILAÇAĞINI BİLMESİ İLÇEMİZİN TURİZİM AÇISINDAN FAYDA SAĞLAYAÇAĞINA İNANIYORUM . BU GECEYİ ORGANİZE EDENLERİN EMEĞİNE SAĞLIK.
 
 
+2 #5 belediye başkisim çokta ö. degil. 16-08-2013 10:59
öncelikle şenliklerde emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ancak benim eleştirim belediyeye olacak. Otlukbeli belediyesine kim geliyorsa sadece maaşı ve çevresine faydası olması için giriyor, ilçeye hizmet için geleni daha görmedim. Artık seçimlerde bir düşünüyosak iki kere düşünelim ve hizmet edecek kişiyi seçelim. 20 yıl önce otlukbeliyle şuan arasında hiç fark yok. Yazık günah kabileler yarışıyor resmen. Bu kadarmı cahil insanlarız. daha içme suyumuz yok ne ne caddemiz ne sokağımız belli artık biraz düşünüp oylarınızı verin. son olarak belediye geçen yıllarda ve bu yıl neden şenliklere hiç katkısı yok umarım seneye daha güzel gündüz şenlikeri ve akşam konserleri olur. herkese hayırlı günler.
 
 
+3 #6 SANKİ OTLUKBELİNDE DOĞUP BÜYÜMEMİŞMUHSİN 16-08-2013 11:39
NE GÜZEL İŞTE HALİS BEY BİR ÖNCEKİ GİTMENDE TATİLİN ZEHİR OLMUŞTU BİR KOMŞU YÜZÜNDEN BOŞUNA GİDİPTE TATİLİNİ ZEHİR ETME
 
 
+2 #7 sizleri tebrik ederimistanbul 16-08-2013 13:34
SAYIN SELÇUK BAŞKAN BU GECEYİ BELEDİYE BAŞKANI YAPMASI GEREKİRDİ BU İŞİ SİZ YAPTINIZ SİZE SONSUZ TEŞEKKÜR EDERİM.BİRDE BAŞKANIM SİZLE BİRŞEY PAYLAŞACAĞIM AMA CEVABINI YAZ.SELÇUK BEY SİZLER OTLUKBELİ Y.Ö.D SİNİZ BU OTLUKBELİNİN TÜM DERNEKLERİ İLE KARDEŞ DERNEK OLMASI GEREKİR AMA GÖRÜYORUM SİZ TÜM FAALİYETLERİNİZ DE ERZİNCAN OTLUKBELİ DERNEĞİ VEHBİ ÖZTÜRK İLE VEYA ERZİNVAN DERNEĞİ BİR ETKİNLİKLERDE SİZ SELÇUK TEKTAŞLA BERABER SİNİZ SİZİ KISKANMIYORUM AMA İSTERİMKİ DİĞER DERNEKLERDE SİZLERİN SAMİMİ HAVASINI TENEFÜS ETSİN NEDEN DİĞER DERNEKLER SİZLERLE OLMUYOR BU SUÇ SENLE VEHBİBEYDEMİ YOKSA İSTANBUL DERNEĞİNDEMİ BUNU BANA CEVAPLARSIN MEMNUN OLURUM İKİ DERNEĞİDE SAMİMİYETLERİNİ ZDEN DOLAYI TAKTİR EDİYORUM SELAMLAR
 
 
0 #8 CVP: 11 Ağustos Şenlikleri İlçeye Renk KattıHALİS: SAĞLAM 18-08-2013 19:49
MUHSİN KARDEŞ O KÖY BENİM KÖYÜ TABİKİ GİDECEM AMA KİMSE NİNDE PİSLİĞİNİDE ÇEKMEK İSTEMEM BEN KÖYÜMÜ ÇOK SEVİYORUM VE 10 SENEDİE HEP TATİLİMİ KÖYÜMDE GECİRİYORUM VE BUNDANDA HOŞNUT OLUYORUM BEN KÖTÜ BİRŞEY SÖYLEMEDİMKİ BEN İSTERİMKİ KİSE KİMSEYİ RAHATSIZ VERİCİ KÖTÜLÜKLERDEN KAÇINSIN.
 
 
-3 #9 CVP: 11 Ağustos Şenlikleri İlçeye Renk KattıHALİS: SAĞLAM 18-08-2013 20:07
:D SAYIN OTLUKBELİ YÜKSEK ÖĞRENİM BAŞKANI VE YARDIMCILARI SİZE BİR FİKRİM VAR BU KADAR MUÇADELE EDİYORSUNUZ GELİN OKUMUŞ İNSANLAR OLARAK ŞU OTLUKBELİNİN YÖNETİMİNİ OKUMAMIŞ HİÇ BİR ARTISI OLMAYAN İNSANLARIN BİLE OTLUKBELİNE KENDİNİ ADAY OLARAK GÖRME CESARETİ GÖSTEREN İNSANLARA FIRSAT VERMEYİN BENCE OTLUKBELİNİN ARTIK KAYIP EDECEK BİR 5 SENESİ DAHA YOK BENCE TAŞIN ALTINA ARTIK ELİNİZİ KOYMANIN VE ÇASERETLİ OLMANIZIN ZAMANI GELMİŞTİR OKUMUŞ İNSANLAR OLARAK TOPLANTI YAPIP ARANIZDA 1 KİŞİ BERİRLEYİP ADAY GÖSTERMELİSİNİZ 2 de BAŞKAN YARDIMCISI ALIN ŞU GÜZELİM OTLUKBELİNİ ÇAHİL VE İŞ YAPAMAYAÇAK KİŞİLERİN ELİNDEN KURTARIN.OLDU OLDU da OKUMUŞ İNSAN İLKOKUL MEZUNUNDANDA KÖTÜ OLMAZ HERHALDE.ÜNÜVERSİTE OKUMUŞ OTLUKBELİLİ, ARKADAŞLAR. BİRLİK OLUN BIRAKIN AKRABA MESELESİNİ GELECEK KİŞİ İŞ YAPMASSA AKRABAN OLSA NE YAZAR.ŞİMDİ SİZİN ZAMANINIZ .ŞU OTLUKBELİNDE ARTIK İŞ YAPAN GENC NESİLLERİ GÖRMEK İSTİYORUM.
 
 
-3 #10 CVP: 11 Ağustos Şenlikleri İlçeye Renk KattıHALİS: SAĞLAM 18-08-2013 20:10
EVET TATİLİM ZEHİR OLDU VE BELEDİYE OY UĞRUNA KİSELERE BİRŞEY YAPTIRAMIYOR SAYIN MUHSİN BEY
 
 
0 #11 CVP: 11 Ağustos Şenlikleri İlçeye Renk KattıMUHSİN 19-08-2013 07:59
halis bey mrb sana kim köyüne gitme yada niye geldin diye birisi sordumu hiç yoook tabiki memleketimiz gidicez kalıcaz bu seni beni yada bir başkasını ilgilendirmez.. ama hani senin tatilin zehir olmuşya bir komşun yüzünden benim demek istediğim bir daha tatilin zehir olmamış ne güzel SENİN DEDİĞİN KURAL OTLUKBELİNDE YILLARDAN BELLİ GEÇERLİ BUNADA YAPACAK BİŞEY YOK VARSA SENİN YAPACAĞIN BİR ŞEY BENDE SENİ DESTEKLİYORUM.. HALİS ABİ..saygılar
 
 
+3 #12 OTLUKBELİ ŞENLİKLERİ GÜZELREHİM BEDİR 19-08-2013 13:26
İLÇEMİZİN OTLUKBELİ ŞENLİKLERİNİ DÜZENLEYEN BAŞTA İLÇE KAYMAKAMI HÜSEYİN TEKİN BEYE VE OTLUKBELİ YÜKSEK ÖĞRENİM DERNEĞİ YÖNETİMİ VE SELÇUK BEYE VE EMEĞİ GEÇEN YÖNETİCİLERİNE KATILAN SANATCILARIMIZA SONSUZ TEŞEKKÜR EDERİM.ALLAH BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ BOZMASIN.ALLAHA EMANET OLUN.
REHİM BEDİR.
İSTANBUL
 
 
+4 #13 CVP: 11 Ağustos Şenlikleri İlçeye Renk KattıSelçuk TEKTAŞ 19-08-2013 13:37
Alıntılandı istanbul:
SAYIN SELÇUK BAŞKAN BU GECEYİ BELEDİYE BAŞKANI YAPMASI GEREKİRDİ BU İŞİ SİZ YAPTINIZ SİZE SONSUZ TEŞEKKÜR EDERİM.BİRDE BAŞKANIM SİZLE BİRŞEY PAYLAŞACAĞIM AMA CEVABINI YAZ.SELÇUK BEY SİZLER OTLUKBELİ Y.Ö.D SİNİZ BU OTLUKBELİNİN TÜM DERNEKLERİ İLE KARDEŞ DERNEK OLMASI GEREKİR AMA GÖRÜYORUM SİZ TÜM FAALİYETLERİNİZ DE ERZİNCAN OTLUKBELİ DERNEĞİ VEHBİ ÖZTÜRK İLE VEYA ERZİNVAN DERNEĞİ BİR ETKİNLİKLERDE SİZ SELÇUK TEKTAŞLA BERABER SİNİZ SİZİ KISKANMIYORUM AMA İSTERİMKİ DİĞER DERNEKLERDE SİZLERİN SAMİMİ HAVASINI TENEFÜS ETSİN NEDEN DİĞER DERNEKLER SİZLERLE OLMUYOR BU SUÇ SENLE VEHBİBEYDEMİ YOKSA İSTANBUL DERNEĞİNDEMİ BUNU BANA CEVAPLARSIN MEMNUN OLURUM İKİ DERNEĞİDE SAMİMİYETLERİNİ ZDEN DOLAYI TAKTİR EDİYORUM SELAMLAR

İstanbul rumuzu ile yazan değerli hemşehrim, öncelikle takip ve alakanızdan dolayı teşekkür ederim. Dışarıdan dernekler arası bir ayrımcılık izlenimi veriyorsak bunun için şimdiden özür diliyorum, gerekli tedbirlerimizi alırız. Kendi açımızdan böyle bir ayrımcılık fikri bizde hiçbir zaman oluşmadı, oluşmayacakta. Bu yıl başında İstanbul da yaptığımız dernekler toplantısında 8 köy derneğimiz ve 4 ilçe derneğimiz olarak dernekler üstü bir federasyon örgütlenmesi gerektiği bizzat bizim tarafımızdan sunulmuş, çeşitli nedenlerle bu fikrimiz kabul görmemiştir.
Diğer derneklerden kastınız sanırım İstanbul daki derneğimiz. Her dernek yönetim kurulunun çalışma prensibi farklıdır. Burada önemli olan ve tek gerçek Otlukbelinin menfaatleridir. Derneklerimiz bence tatlı bir hizmet rekabeti içerisindedir. Bu da ilçemize fayda sağlayacaktır. Sorunu sadece dernek başkanlarına indirgeyerek günah keçisi aramak doğru değil. Dernekler, sizde takdir edersiniz ki üyelerin desteği ile ayakta durur ve faaliyetlerini bu doğrultuda sürdürür. Bence en büyük etken yönetim kurullarının çalışma prensibi olduğu kadar siz üyelerin verdikleri desteklerin ölçüsüdür. Saygılarımla?..
 
 
+3 #14 Tebriközay-taç 19-08-2013 16:17
Başta,dernek başkanı seyın Selçuk Bey olmak üzere,emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Dağlar ardında garip kalmış bir Otlukbeli için böyle etkinliklere de her zaman ihtiyaç var...
 
 
+3 #15 SELAMLARMEVLÜT AK 22-08-2013 13:31
ARKADAŞLAR BAYRAM VE GECE COK GÜZELDİ EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER AMA BURDA YAZMAKLA OLMUYO LÜTFEN ELİMİZDEN GELDİĞİ KADAR TATİLLERİMİZİ İLÇEMİZDE GEÇİRELİM VALLAHA BEN ÇARŞAMBA GİTTİM PAZAR DÖNDÜM 3GÜNDE OLSA GİTTİĞİME DEĞDİ SELAMLAR.
 
 
+1 #16 otlukbelimotlukbelili 09-09-2013 22:45
Nisan ,Mayısta dağın bayırın yemyeşil
On ay ya boz yada beyazsın.
Temmuz ,Ağustosta birazcık sıcak
on ay ya soğuk yada ayazsın

Beden gurbette olsada gönül sende atmakta
arşınlasak ta yer küreyi adım adım
güneşimiz sende doğup yine sende batmakta

Seni sevmek sevdalanmakmış çirkin bir kıza
Leylamız olmuşsun ,varsın bitmesin tek bir çalı
Senden gelen her şeye gösteririz rıza

İçilecek suyun gidilecek doğru dürüst yolun yok
Nerene baksak her yanın ayrı bir dert
Kala gibi karadaş gibi başın dimdik olsun otlukbelim
Senin ipsizin sapsızın ,arsızın bile mert
 
 
0 #17 tebrikramazan akyol 24-09-2013 10:42
arkadaşlar herşey çok güzel di emegi geçen kişilere teşekkür edrim inş devamıda gelir
başta sayın selçukbey ve ekibine teşekkür edrim emekleri çok tur saygılarla
 

DERNEK BRİFİNGİ

DERNEK BRİFİNGİ

Facebook Adresimiz

Okuyucu Yorumları

GENEL BİLGİLER

Otlukbeli'ni Tanıyalım

Tarihçe

Coğrafi Yapı

Otlukbeli Savaşı

Otlukbeli Gölü

Dernek Faaliyetlerimiz

Hesap Numaralarımız

Gülelim Eğlenelim

Derneklerimiz

KÖYLERİMİZ
----------------------------
Ağamçağam
----------------------------
Boğazlı
----------------------------
Karadivan
----------------------------
Küçük Otlukbeli
----------------------------
Ördekhacı
----------------------------
Söğütlü
----------------------------
Umurlu
----------------------------
Avcıçayırı
----------------------------
Yeşilbük
----------------------------
Yeniköy
----------------------------
     Köylerimiz için
   Temsilci Aranıyor
Lütfen irtibata geçiniz

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Son Yazılan Mesaj
söğütlü sevdesı
otlukbeli ve söğütlü köyü cok güzel şimd
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Üye Girişi

Üye Girişi

SİTE YAYIN İLKELERİ

 1. Bu internet sitesi Otlukbeli Yüksek Öğrenim Derneği'nin resmi yayın organıdır.
 2. Bu sitede yayınlanan tüm materyallerin, resimlerin, yazı, makale, şiir vb. malzemelerin telif hakkı Otlukbeli Yüksek Öğrenim Derneği'ne ait olup izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz ve yayınlanamaz.
 3. Herhangibir siteden bu siteye erişmek için izinsiz bağlantı ve link konulamaz.
4. Bu sitede yayınlanması istenilen her türlü materyal Otlukbeli Yüksek Öğrenim  Derneği Yönetim Kurulu onayıyla yayınlanır.

SİTE TASARIM & PROGRAMLAMA - KDS | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi