Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Derneğimiz arrow Dernek Brifingi
Dernek Brifingi

OTLUKBELİ YÜKSEK ÖĞRENİM DERNEĞİ

BRİFİNG DOSYASI

                                                                                  

OTLUKBELİ YÜKSEK ÖĞRENİM DERNEĞİ

Kuruluş Tarihi                                        : 18.07.2009

Sicili Numarası                                       : 24-311982

Web                                                        : www.otlukbeli.org.tr

Yönetim

              Dernek Başkanı                       : Selçuk TEKTAŞ

              Dernek Başkan Yard.               : Erol ÖZCAN

              Sekreter                                   : Medain ÖZTÜRK

              Muhasip                                   : Yusuf TEKTAŞ

              Üye                                           : Alparslan ÇALIŞKAN

Denetleme Kurulu                                 : Hakki ÖZKAN, Ernail BÜYÜK, Recep GÜNDÜZ

Dernek Üye Sayısı                                  : 45 üyesi bulunmakta, Yeni üye başvuruları                   

                                                                        değerlendirilmektedir.

Dernek Merkezi                                     : Akbulut Meydanı Gündüz Petrol Yanı Otlukbeli

Derneğin Amacı                                     : Dernek Tüzüğünde geçtiği gibi;

Madde 2-Derneğin amacı ilçemizde açılması düşünülen Yüksekokulun eğitim ve öğretim faaliyetlerini yürüteceği bina ve eklentilerini inşa etmek, söz konusu inşaatın yapımı ile ilgili çalışmalar yapmak ve yaptırmak, amacın gerçekleştirilmesi doğrultusunda çalışan kişi veya kuruluşlara destek vermek,Otlukbeli ilçe sınırları içinde çalışan ya da ikamet eden, ayrıca ülke içi ya dışı başka kentlerde yaşamlarını sürdüren Otlukbelili yüksek öğrenimlileri çatısı altında toplayarak, karşılıklı sevgi ve saygıya dayalı birlik ve dayanışmayı gerçekleştirerek çağdaş,demokrat ve laik bir çizgide toplum içinde aydın olmanın sorumluluğunu en iyi şekilde yerine getirmek,Ülkemizin gereksinim duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi için, lise ve dengi okulları bitirmiş gençlerimizi yüksek öğrenime özendirerek yüksek öğrenimin yaygınlaşmasına katkıda bulunmak, topluma faydalı olarak yetişebilmelerine olanak sağlamak, onlara ilkelerimiz doğrultusunda örnek olmak,Yüksek Öğrenim yapan gençlerimizin temel gereksinimlerini karşılayacak etkinliklerde bulunmak, kişi, kurum ve kuruluşları özendirmek amacıyla kurulmuştur.

 

FAALİYETLERİMİZ;

ü Derneğimiz 18.07.2009 yılında kuruldu. Şu anda 45 üyesi bulunmaktadır. Bu konuda hedef 500 üyedir.

ü 11 Ağustos 2009 panel günümüzde kermes düzenlemiş derneğimizin tanıtımı için yöresel yiyecekler hazırlanıp misafirlere ikram edilmiştir.

ü Sodes için  projeler hazırlanmış, fakat derneğimizin kuruluşu 1 yılı doldurmadığından faaliyete geçirilememiştir.
ü
Derneğimiz adına 3 aylık periyotlarda dergi çıkarma kararı alınmış olup, Dergimizin 1. ve 2. sayılarını yayımladık. Talep yetersizliği ve maddi imkansızlıklar nedeniyle 6 aylık periyot halinde yayımlama kararı alınmıştır.

ü Meslek yüksek okulu için gerekli mevkilerle görüşülmüş ve belli noktalarda söz alınmıştır.
ü
İlçe Kaymakamlığımız tarafından ilçemizde geleneksel hale getirilmiş olan voleybol turnuvası 2010 yılında derneğimiz tarafından  organize edildi. Düzenlenen voleybol turnuvası halk tarafından büyük bir ilgiye mazhar oldu. Voleybol turnuvası 12 takımdan oluşmuş, kazanan takımlara kupaları verilerek düzenlenen toplu pikniğe iştirak edilmiştir.

ü Gençlerimizle beyin fırtınası yapmak, gençlerimizi bir arada tutmak ve onları kahvehane kültüründen uzaklaştırmak amacıyla dernek büromuzda düzenli aralıklarla semaver eşliğinde çay sohbetleri düzenliyoruz.

ü Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali YILDIRIM’ın ilçemizi ziyaretleri esnasında İlçemize Yüksekokul kazandırmak amacıyla pankart, broşür vb. araçlarla kamuoyu oluşturulması sağlandı, özellikle hazırlamış olduğumuz broşür büyük yankı buldu. Bakanımız konuşmalarında bir ölçüde Yüksekokul için müjde vermiştir.

ü Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas ÇAPOĞLU ilçemizi ziyaret etti. Rektörümüz ilçemizde yüksek okul ile ilgili gerekli incelemeleri yapıp yüksekokul şubesi kurulması gerektiği noktasında mutabakata varıldı. Şu anki aşamada Yüksekokul için tek engel diğer ilçelerimizde açılmış olan Yüksekokula öğrenci talebinin yetersiz olması.

ü Derneğimiz İlçe Kaymakamımız ile yapılan görüşmeler sonucu üniversitede öğrenim gören öğrencilerimize burs imkanı sağlandı.

ü Yine İstanbul’da değerli büyüklerimiz  vasıtasıyla EKEV (Erzincan Kültür ve Eğitim Vakfı) ile görüşmeler yapılmış ve öğrencilerimiz için burs imkanı sağlanmıştır.

ü Derneğimiz büyük bir yenilik daha yaparak ilçemizi kendi sınırları dışına çıkardı ve resmi web sitesini (www.otlukbeli.org.tr) kurdu. İçerisinde ilçemiz ve köylerimizle ilgili bütün bilgiler eklenmiş olup çalışmalarımız devam etmektedir. Sitemiz içeriği resim video vb. ile çok zengin bir içeriğe sahip olup sürekli güncel tutulmaya çalışılmaktadır.

ü İlçemiz ve çevre köylerinin metropollerdeki dernek yöneticileri ile görüşmeler yapılmış olup, bütünleşmeyi sağlamak ve bir arada çalışmak adına somut adımlar atılmıştır.

ü Fatih Yatılı Bölge Okulu, Okul Aile Birliği Başkanlığına Dernek Başkanımız, yönetim kuruluna dernek yöneticilerimiz talip olmuş, ve velilerimizin desteğiyle bu görevlere layık görülmüşlerdir. Okulumuz ve öğrencilerimize yönelik çalışmalar yoğun bir şekilde devam etmektedir.


ü
Kuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA)’ na ilçenin genel durumu, potansiyelleri, yatırım imkanları, olumlu ve olumsuz katma değerleri hakkında bir rapor düzenlenmiş ve gönderilmiştir.

ü İstanbul ilinde 14 Ocak 2011 tarihinde Derneğimiz tarafından kaynaşma gecesi düzenlenmiş, gecemizde elde edilen gelir ile Yüksek Öğrenim eğitimi alan öğrencilerimize burs imkanı sağlanmıştır.

ü İlçe Merkezinde Afrikalı Kardeşlerimiz yararına Kermes düzenlemiş olup toplanan 5.750,00 TL ilgili hesaplara aktarılmıştır.

ü İlçe merkezine Kamera sistemi kurulmuş olup hem görsellik hemde güvenlik açısından bir eksiklik giderilmiştir.

HEDEFLERİMİZ;

Ø  Sodes ve Kudaka gibi proje destek kuruluşları aracılığı ile özellikle eğitim alanında projeler yapmak ve desteklenmesini sağlamak

Ø  İstanbul ilinde tanışma ve kaynaşma gecesini daha organize ve planlı bir şekilde gerçekleştirerek eğitim ve spora destek sağlamak

Ø  Genç Kuşak adlı derneğin yazılı yayın organını daha ulaşılabilir ve daha nitelikli hale getirerek ilçenin tanıtım noktasında mevcut eksikliği gidermek

Ø  Sponsorlar vasıtasıyla ilçe merkezindeki kamera sistemini geliştirerek görselliği ön planda tutmak

Ø  Dernek adına daha önceden planlanan çay bahçesi için gerekli girişimleri başlatarak derneğe sürekli gelir getirici bir kaynak sağlamak

SAYIN KAYMAKAMIMIZDAN BEKLENTİLERİMİZ ;

 

Derneğimiz kısa bir süre önce kurulmasına rağmen faaliyetlerine çok hızlı bir şekilde başlamış ve faaliyetlerini geniş bir alana yaymaya çalışmaktadır. Derneğimizin fiziki şartlarının iyi olmaması organize ve planlı çalışmayı engellemekte olup derneğimiz adına bir dernek merkezi temin edilmesini, Ayrıca yayımlanmasına devam edilen Genç Kuşak Dergisi için maddi yetersizlikler söz konusu olup bu derginin özellikle ilçe tanıtımını ela alması nedeniyle tarafınızdan finansal destek verilmesini talep ediyoruz.

            Bu yönüyle sizleri her zaman yanımızda görmek, tecrübe ve fikirlerinizden istifade etmek hem çalışma azmimizi arttıracak hem de farklı ve güzel şeyleri ortaya koymamızı sağlayacaktır.

 

 

 

 

 

Arz Ederiz

                                    OTLUKBELİ YÜKSEK ÖĞRENİM DERNEĞİ

 

Yorumlar 

 
0 #1 otlukbelı gecesıyusuf pariltı 25-03-2013 00:34
Otlukbelılı olarak yaptıgınız geceden dolayı emegı gecen abılere kardeşlere teşekkur ederım. :-)
 

DERNEK BRİFİNGİ

DERNEK BRİFİNGİ

Facebook Adresimiz

Okuyucu Yorumları

GENEL BİLGİLER

Otlukbeli'ni Tanıyalım

Tarihçe

Coğrafi Yapı

Otlukbeli Savaşı

Otlukbeli Gölü

Dernek Faaliyetlerimiz

Hesap Numaralarımız

Gülelim Eğlenelim

Derneklerimiz

KÖYLERİMİZ
----------------------------
Ağamçağam
----------------------------
Boğazlı
----------------------------
Karadivan
----------------------------
Küçük Otlukbeli
----------------------------
Ördekhacı
----------------------------
Söğütlü
----------------------------
Umurlu
----------------------------
Avcıçayırı
----------------------------
Yeşilbük
----------------------------
Yeniköy
----------------------------
     Köylerimiz için
   Temsilci Aranıyor
Lütfen irtibata geçiniz

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Son Yazılan Mesaj
söğütlü sevdesı
otlukbeli ve söğütlü köyü cok güzel şimd
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Üye Girişi

Üye Girişi

SİTE YAYIN İLKELERİ

 1. Bu internet sitesi Otlukbeli Yüksek Öğrenim Derneği'nin resmi yayın organıdır.
 2. Bu sitede yayınlanan tüm materyallerin, resimlerin, yazı, makale, şiir vb. malzemelerin telif hakkı Otlukbeli Yüksek Öğrenim Derneği'ne ait olup izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz ve yayınlanamaz.
 3. Herhangibir siteden bu siteye erişmek için izinsiz bağlantı ve link konulamaz.
4. Bu sitede yayınlanması istenilen her türlü materyal Otlukbeli Yüksek Öğrenim  Derneği Yönetim Kurulu onayıyla yayınlanır.

SİTE TASARIM & PROGRAMLAMA - KDS | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi