Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Dernekten Haberler arrow İlçemizden Afrikaya yardım eli
İlçemizden Afrikaya yardım eli
Dünyanın en fakir kıtası olan Afrika’da 40 milyonun üzerinde insanın kronik açlık tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı, her üç Afrikalıdan birinin yetersiz beslendiği, bu yıl Doğu Afrika ülkelerinin son 60 yılın en büyük kuraklığını yaşadığı, özellikle Somali, Etiyopya, Kenya, Eritre, Tanzanya, Uganda ve Burundi’de de etkisini gösteren bu kuraklığın başta çocuklar olmak üzere binlerce insanın yaşamını tehdit ettiği hepimizce bilinmektedir.

İlçemizde,  Afrika da yaşayan kardeşlerimize yardım eli uzatmak, çok uzaklarda olsalar da birileri açken tok yatmamak, insanlığın birlik ve dirliği için elimizdeki nimetleri paylaşmak ve mesafeleri hiçe sayarak gönül köprüleri kurmak için yardım kermesi düzenledik.
 Bu Kermes çerçevesinde 11 Ağustos 2011 Perşembe iftar sonrası Akbulut Meydanında kurduğumuz yardım sandığına 5.750.00 TL - yardım toplandı. Toplanan yardım kurulan komisyon ile tutanağa geçirilmiş olup Diyanet İşleri Başkanlığının  Ziraat Bankası nezdinde bulunan Afrikaya Yardım hesabına aktarılmıştır.  

Yükseköğrenim Derneği ve Spor Kulübü olarak halkımıza bu duyarlılıklarından ötürü teşekkür ediyoruz.


 

Yorumlar 

 
0 #1 AFRIKAYA YARDIM ELIKATIP TEKTAS 12-08-2011 19:09
SELAMUN ALEYKUM ORGANIZASYONU DUZENLEYEN VE YARDIM ELINI UZATAN CANIM OTLUKBELILI HEMSERILERIME CANI GONULDEN KUTLUYORUM ISTE OTLUKBELININ FARKI BU ALLAH YARDIMLARINIZI KABUL EYLESIN CALISMALARINIZI N DEVAMINI DILIYOM SAGLICAKLA KALIN ......
 
 
0 #2 yardımafrikalı 12-08-2011 21:05
çok güzel olmuş... ola yüregize sağlığ....
 
 
0 #3 yardımALPARSLAN ÇALIŞKAN 12-08-2011 21:28
yardım amaçlı düzenlenen kermis gecemizi hazırlayan tüm kardeslerimden vede yardımda bulunan tüm otlukbelilerden allah razıolsun.Bir kez daha otlukbelililer ne kadar duyarlı olduklarını gostermiş oldular.tüm otlukbelilere sonsuz tesekkurlerımız ı borç bılırız.
 
 
0 #4 Rabbim hayırlarınızı kabul etsin ...otlukbelili 13-08-2011 11:39
slm akm herkesin ramazanı şerifi mübarek olsun değerli hemşehrilerim emeklerinize sağlık rabbim hayırlarınızı kabul etsin güsel bir organizasyon olmuş ama tabi bu gibi işleri daha profosyonelce yapmak için bence bayanlarada yervermek lazım gibi geliyor mesela derneğin faliyetlerinde bayanlarada yer verilebilirse bu bayanların erkeklerden daha aktif olacaklarına inanıyorum sakın yanlış anşaılmasın burda kardeşlerimizi eleşdirdiğim yok tabi ki allah razı olsun hepisinden onlarda ellerinden geleni yapmaya çalışmışlar fakat yukardada yazdığım gibi butür işlerde erkeklerden ziyade bayanlar daha başarılı oluyorlar butavsiyem diğer dernek başkanlarımızad a derneklerin yönetiminde bayanların da aktif olarak çalışması için kadın kolları kurulmalı ve bayanlarına aktif olarak çalışması sağlanmalıdır bence acizane tavsiyemdir sakın eleştiri olarak algılanmasın herkesin emğine sağlık diyor ve rabbim den emeklerinizi boşa çıkarmasın inşallah diye niyazda bulununarak ramazanı şerifini tebrik ediyorum herkesin
 
 
0 #5 elinize, gönlünüze, yüreğinize sağlıksin akyol 13-08-2011 20:40
ne demeli bilmem ama yapılacak en güzel şey bu hayr dolu işte emeği geçen herkesi ve özelliklede insanların kaynaşmasını, yardımlaşmasını ,bir takım kültürel faaliyetlere öncülük eden OTLUKBELİ YÜKSEK ÖĞRENİM DERNEĞİ KURUCU VE ÜYELERİNİ AYAKTA ALKIŞLAMAK GEEREKİR
 
 
0 #6 Afrikaya yardimCetin GÜNEY 14-08-2011 17:58
Dernek hizmeti iste bu olmali.
Ihtiyac sahibinin yanin 'da olmak o insanlari tanimasak bile.
Önce bu organizade Görev alanlari kutluyorum Allah Razi olsun yardim eden ve organize den calisan, caliskan Emiserilerimden .
Ben 22.7 11 ili 13.8.11 arasi Istanbuldaydim.
5.8.2011 Cuma günu diyanetin Türkiye capinda Tüm camilerde yardim topladi.
Ben inaniyorum otlukbelindeki camilerdede böyle bir yardim toplanilmistir.
Istanbulda bircok inancli emiserilerimle görüstüm onlarda katkuda bulunmuslar.
Ayni zamanda Türkiye capinda bu hizmet icin bircok dernek seferber olmus.
Almanyaya geldim Ayni hizmet Burda var.
Almanyadaki diyanet isleri camilerinde ve diyer derneklerde.
Bu derneklere Bir cok Emiserim fitire ve zekatini vermis Allah kabul etsin.
Ben böyle Emiserilerim oldugu icin inanin cok gururlandim ve sevindim Iyiki varsiniz. Allah Hayirlarinizi ve Ramazaninizi Mubarek etsin.
Herkese boll selamlar
 

DERNEK BRİFİNGİ

DERNEK BRİFİNGİ

Facebook Adresimiz

Okuyucu Yorumları

GENEL BİLGİLER

Otlukbeli'ni Tanıyalım

Tarihçe

Coğrafi Yapı

Otlukbeli Savaşı

Otlukbeli Gölü

Dernek Faaliyetlerimiz

Hesap Numaralarımız

Gülelim Eğlenelim

Derneklerimiz

KÖYLERİMİZ
----------------------------
Ağamçağam
----------------------------
Boğazlı
----------------------------
Karadivan
----------------------------
Küçük Otlukbeli
----------------------------
Ördekhacı
----------------------------
Söğütlü
----------------------------
Umurlu
----------------------------
Avcıçayırı
----------------------------
Yeşilbük
----------------------------
Yeniköy
----------------------------
     Köylerimiz için
   Temsilci Aranıyor
Lütfen irtibata geçiniz

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Son Yazılan Mesaj
söğütlü sevdesı
otlukbeli ve söğütlü köyü cok güzel şimd
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Üye Girişi

Üye Girişi

SİTE YAYIN İLKELERİ

 1. Bu internet sitesi Otlukbeli Yüksek Öğrenim Derneği'nin resmi yayın organıdır.
 2. Bu sitede yayınlanan tüm materyallerin, resimlerin, yazı, makale, şiir vb. malzemelerin telif hakkı Otlukbeli Yüksek Öğrenim Derneği'ne ait olup izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz ve yayınlanamaz.
 3. Herhangibir siteden bu siteye erişmek için izinsiz bağlantı ve link konulamaz.
4. Bu sitede yayınlanması istenilen her türlü materyal Otlukbeli Yüksek Öğrenim  Derneği Yönetim Kurulu onayıyla yayınlanır.

SİTE TASARIM & PROGRAMLAMA - KDS | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi