Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Dernekten Haberler arrow Derneğimizden Öğrencilerimize Burs
Derneğimizden Öğrencilerimize Burs

Derneğimiz yönetim kurulu kararı gereği önlisans ve lisans öğrencilerimize burs verilecektir.

Toplam 42 öğrenciye burs verilecek olup erkek öğrencilere 100,00 TL, kız öğrencilere 125,00 TL miktarında yardım kararı alınmış olup , burslar 11.02.2011 (Cuma ) öğrencilerin hesaplarına yatırılacaktır.


Üniversiteye yerleşen öğrencilere ilk maddi desteği vererek Otlukbelili işadamlarımızın öğrencilere destek vermelerinin teşvik edilmesi amacı taşıdığını ifade eden dernek başkanımız Selçuk TEKTAŞ  “İlçemizde son zamanlarda başarı çıtasının giderek yükseldiğine şahit olmaktayız. Bu hepimiz için sevindirici bir olaydır. Bilindiği gibi Öğrencilerimiz üniversitelerde çeşitli maddi sıkıntılarla karşılaşıyolar. Derneğimiz bünyesinde burs sistemiyle öğrencilerimize maddi anlamda destek olmaya çalışmaktayız. Bu davranışın bizim yöre halkına ve özellikle işadamlarımıza örnek olmasını temenni ediyoruz zira bizim öğrencilerimiz bu desteğe gerçekten muhtaçtırlar.”
Burslar fakir veya zengin gibi herhangi bir ayrım yapılmaksızın Aileleri İlçemiz ve Köylerinde ikamet eden tüm lisans ve önlisans öğrencilerine verilecektir.

 

Yorumlar 

 
-1 #1 Tebrik ve Tafsiye.ihsan yıldız 07-02-2011 14:42
Öncelikle bu çalışmasından dolayı dernek yöneticisi arkadaşları tebrik ediyorum. Ancak bu yardımda kısıtlama yapılmasını yani sadece orada ikamet edenlerin faydalandırılma sını doğru bulmuyorum.Öğrenci her yerde bizim öğrencimiz. Yaşadığı yer değil OTLUKBELİ'li olması yeterlidir.Saygılarımla.
 
 
-3 #2 DİKKATİKAMET OLAYI YANLIŞ 07-02-2011 17:05
YANİ BEN OTLUKBELİLİ OLACAĞIM. VE DERNEĞE DESTEK VERECEĞİM. AMA BENİM ÇOCUĞUM İKAMETİ ANKARA DİYE BURS ALAMAYACAK MI? ÇOK YANLIŞ. BİRAZ ÇAĞ ATLAYIN.
 
 
0 #3 CVP: Derneğimizden Öğrencilerimize BursSelçuk TEKTAŞ 07-02-2011 18:39
Alıntılandı İKAMET OLAYI YANLIŞ:
YANİ BEN OTLUKBELİLİ OLACAĞIM. VE DERNEĞE DESTEK VERECEĞİM. AMA BENİM ÇOCUĞUM İKAMETİ ANKARA DİYE BURS ALAMAYACAK MI? ÇOK YANLIŞ. BİRAZ ÇAĞ ATLAYIN.


Sanırım haberde yanlış anlaşılma var vaya biz yanlış aktardık, öğrencilerin ailellerinin ikamet ettikleri yer önemli, ailelerin ilçe veya köylerinde yerleşik olmaları gerekiyor, sınır koymamızın nedeni sınırlı bütçemizden dolayıdır, bilgilerinize...
 
 
0 #4 Başlangıç çok güzel olmuş.adem aksu 08-02-2011 15:12
Tebrik ediyorum. Keşke çerçeveyi geniş tutabilseniz.. Allah yardımcınız olsun..
 
 
0 #5 tebrik?? 09-02-2011 17:38
ikameti burda olmayana verilmesin bencede. sen git dışarda ikamet et memleketine senede bi kere bile gelme sonrada para iste.. hadi ordan
 
 
+2 #6 AÇIKLAMA GEREĞİ DUYDUM!!!!ademalkan 09-02-2011 17:57
Değrli arkadaşlarım burada kıstılı bütçe ile yapılmaya çalışılan bu güzel çalışmaya dahi taş atmak bizleri bir yere götürmeyecek bunun hepimiz farkındayız.Keşke imkan olsa da herkese verilebilse.Ama şöyle bir açıklama gereği duydum daha önce bende çok yere burs başvurusunda bulunmuştum (öğrenciyken) aynı şartlarla karşılaştım.Özellikle yerel derneklrde bu şart var.İkincisi çağ atlamamızı isteyen arkadaşım burslar yardımlar karşılıksızdır.Eğer karşılık bekleyeceksen Onu Allah tan bekle.Söylediklerine bakılırsa bence yardımı sen çocuğuna yapacaksın ama aynı zamnda reklam yapacaksın.Şimdi böyle güzel bir çalışma ile yola çıkıp az şeyle çok iş yapan bu dernekmi yoksa siz mi çağ atlayacaksınız merak ettim...
 
 
+2 #7 CVP: Derneğimizden Öğrencilerimize BursEMRAH ŞENTÜRK 09-02-2011 19:13
BİZ ÖĞRENCİLERE BÖYLE GÜZEL BİR İYİLİK YAPILDIĞINDAN DOLAYI KENDİ ADIMA VE DİĞER ARKADAŞLAR ADINA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.
 
 
-1 #8 öğrenci burslarıistanbulda yaşayan 10-02-2011 16:26
Dernek çalışanlarına bu güzel hizmetten dolayı çok teşekkür ederim.Ancak tüm otlukbelli olan öğrencilerimizi kapsama alanı içine alsaydı daha bütünleştirici oldu .kanatimce ayrımclılğı tetikleyen sorun olarak ilerde inşallah siz dernek yöneticilerinin önüne engel olmaz,diye düşünmekteyim.
 
 
+1 #9 CVP: Derneğimizden Öğrencilerimize Bursyusufffff 10-02-2011 16:59
DEGERLİ KARDEŞLERİM OTLUKBELİ NUFUSUNA KAYITLI 167 ÖGRENCİ VAR BÜTCE NE KADAR 8 BİN TL VAR HANGİ ÖGRENCİYE BU KADAR BURSU HANGİ PARAYLA VERECEGİZ ELİNİ CEBİNE ATAN YOK VARSADA SAYISI ÇOK AZ BİZ SOSYAL YARDIMLAŞMA VAKFI DEYİLİZ DEVLET BİZE PARA VERMİYOR BİZ O PARALARI 5 TL TOPLAYA TOPLAYA VERİYORUZ AKLINIZI BAŞINIZA TOPLAYIN ELEŞTİRİ VAR AMA BOŞ ELEŞTIRI NE OLACAK BİZİM BU İLÇENİN SONU ÇEKEMEZLİK KISKANÇLIK HAİNLİK NEREYE GİDİYOR BU İLÇE KİMSENİN UMURUNDA DEYİL ARKADAŞLAR HERNE YAPILIYORSA BURDA ALLAH İÇİN YAPILIYOR
 
 
+1 #10 CVP: Derneğimizden Öğrencilerimize BursEMRAH SAYĞI 10-02-2011 17:09
OTLUKBELİ YÜKSEK ÖĞRENİM DERNEĞİNİ BU GÜZEL ÇALIŞMASINDAN DOLAYI KUTLUYORUM.ALLAH HİZMET YOLUNDA YAPILAN BU ÇALIŞMALARI MUVAFFAK VE DAİMİ EYLESİN.
 
 
+2 #11 teşekkkurleryakuppss 11-02-2011 14:50
bu yardıma el uzatıp destek veren herkese sonsuz tesekkurler sonunda otlukbelili öğrencilere el uzatan bir kurum ortaya çıktı bu kurumun her kademesınde bulunan kardeşlerımden allah razı olsun...
 
 
+3 #12 TEŞEKKÜRSaffet POLAT 12-02-2011 10:07
Kardeşim selçuk yapmış oldugun bugüzel yolda ALLAH Yolunu açık etsin.Ögrencilerimizi en iyi sen anlarsın bunu zamanında en iyi sen yaşadın.saygı ve sev gilerimle.
 
 
+2 #13 CVP: Derneğimizden Öğrencilerimize BursYASİN 18-02-2011 12:47
BU KADAR KISA ZAMANDA BIU KADAR MESAFE KAT ETMEK HER BABA YİĞİDİN HARCI DEĞİLDİR. BUNU BİLSENİZ SAYGIDEĞER HEMŞEHRİLERİM. DERNEK GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ HER ALANDA HİZMETE DEVAM EDİYOR. ŞİMDİYE KADAR KURULAN DERNEK VS. VEYA BAŞKA İLÇEMİZİ TANITMAYLA KAYNAŞTIRMAYLA ALAKALI NE YAPILDIYSA BU KADAR KAPSAMLI VE GENİŞ YAPILMADI. DERNEK BURS VERMEK ZORUNDA DEĞİL BUNU DA BİLİYOR HERKES. BURSUN NE OLDUĞUNU DA BİLİYORSUNUZ SANIRIM SÖYLEMEYE GEREK YOK AMA BU KADAR DALLANDIRIP BUDAKLANDIRMAYA GEREK YOK ELEŞTİRİ YAPACAĞINA ANKARALI SENDE DERNEĞE YARDIM ET VE ÇEVRENDEKİLERİ TEŞVİK ET BÜTÇE GENİŞLESİN DAHA SONRA DERNEK VERMEZSE GÜZEL BİR ÜSLUPLA DİLE GETİRİRSİN ALAN DA RAZI OLUR VEREN DE DEĞİL Mİ? TABİ BU YAZI DA KIZIM SANA SÖYLÜYORUM GELİNİM SEN ANLA. DERNEK ÇALIŞANLARINA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM SİZ DEVAM EDİN YORUMLARDAN DA GÖRÜLÜYOR Kİ SEVENİNİZ ÇOK . GÜLÜN DİKENİ OLMAZSA GÜZEL OLUR MU DEĞİL Mİ:D BÜTÜN HEMŞEHRİLERİME SLM EDERİM
 
 
0 #14 CVP: Derneğimizden Öğrencilerimize Bursşaban 28-09-2011 08:05
selcuk beye yapmiş oldugu çalışmadan dolayı teşekkür ederim daha niçe başarılara imza atmanızı dilerim
 

DERNEK BRİFİNGİ

DERNEK BRİFİNGİ

Facebook Adresimiz

Okuyucu Yorumları

GENEL BİLGİLER

Otlukbeli'ni Tanıyalım

Tarihçe

Coğrafi Yapı

Otlukbeli Savaşı

Otlukbeli Gölü

Dernek Faaliyetlerimiz

Hesap Numaralarımız

Gülelim Eğlenelim

Derneklerimiz

KÖYLERİMİZ
----------------------------
Ağamçağam
----------------------------
Boğazlı
----------------------------
Karadivan
----------------------------
Küçük Otlukbeli
----------------------------
Ördekhacı
----------------------------
Söğütlü
----------------------------
Umurlu
----------------------------
Avcıçayırı
----------------------------
Yeşilbük
----------------------------
Yeniköy
----------------------------
     Köylerimiz için
   Temsilci Aranıyor
Lütfen irtibata geçiniz

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Son Yazılan Mesaj
söğütlü sevdesı
otlukbeli ve söğütlü köyü cok güzel şimd
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Üye Girişi

Üye Girişi

SİTE YAYIN İLKELERİ

 1. Bu internet sitesi Otlukbeli Yüksek Öğrenim Derneği'nin resmi yayın organıdır.
 2. Bu sitede yayınlanan tüm materyallerin, resimlerin, yazı, makale, şiir vb. malzemelerin telif hakkı Otlukbeli Yüksek Öğrenim Derneği'ne ait olup izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz ve yayınlanamaz.
 3. Herhangibir siteden bu siteye erişmek için izinsiz bağlantı ve link konulamaz.
4. Bu sitede yayınlanması istenilen her türlü materyal Otlukbeli Yüksek Öğrenim  Derneği Yönetim Kurulu onayıyla yayınlanır.

SİTE TASARIM & PROGRAMLAMA - KDS | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi