Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Dernekten Haberler arrow Bir Gül Açtır Yüreklerde
Bir Gül Açtır Yüreklerde
Image
           

      
Kıştır,ayazdır, ay da az gelir kimi geceler; lakin bahar nazlıdır yolunu bulur elbet bu memlekette.Nazlıdır ama gülse bir kere yürekler can bulur.Hele şu vişne ağaçlarının çiçekleri andırır adeta bir gelini.Süzgün, melul bakışlıdır;bilir buralarda fazla kalmayacağını.Ondan kıymetlidir ya bizim baharımız.Sadece baharımız mı gökyüzüne baksa uzaklardan gelenler, hiçbir zaman bu kadar yıldız gülmemiştir onların  gözlerine.Polyannacılıktır belki bizimkisi;yalnız hayat zaten mutluluk oyunundan ibaret değil mi?Ha bu arada bulamazsınız hiçbir yerde mayıs ayında akşamları soba romantizmini.
                                                           

       Kıştır,ayazdır senenin yarısı zemheridir.Tam da bu zemheri de yola çıkılır bir sabah vakti.Yola çıkanlar aceleci her dakika bakar etrafa ve şoföre ‘’Geldik mi Otlukbeli’ye?’’ diye sorarlar.Oysa bilmezler Otlukbeli’nin sabır timsali olduğunu.Dedik ya nazlıdır burada her şey.Yollar da sır tutar kendince.Şoför cevap verir:’’Yok abla daha var.’’Belki ağabeyidir.Neyse konumuza dönelim.Öğretmenimiz bir gül açtırmak için yüreklerde gelir Otlukbeli’ye ağır da olsa.(Sadece 05.00 otobüsü olsa da.) Girişte selama durur ilköğretimimiz, lisemiz.Bu ilk karşılaşmadır.Onlar gülümsemeyle bakar öğretmenimize, öğretmenimiz biraz buruk biraz Küçük Emrah modunda ‘’Burası mı OTLUKBELİ ?’’ dercesine hatta der de ,belki de yüksek sesle.Eee ne de olsa Fatih’in atının şahlandığı yer.Çok şey beklerler;ama o zaten mütevazı yüzüyle bakmaktadır öğretmenimize.

           
Geçenlerde bir arkadaşım soruyor bana:’’Emine Hocam girişte neden hoş geldiniz yazısı yok?’’Ben de cevabı veriyorum:’’Gelenler hoş gelmiyor da…’’Ne yapalım Otlukbeli’de böyle.Bak az kalsın unutuyordum muhteşem gölümüzü bir tanecik,bizim için deniz olan gölümüzü.
          

Yine yıldızların bol olduğu bir gecede öğretmenimiz yerleşir mütevazı öğretmen evimize.Pencereden baktığında Otlukbeli’nin kalbinin attığı Akbulut Meydanı’yla karşılaşır,derin düşüncelere dalmışken.Ben burada ne yapacağım diye düşünürken vakit epey ilerlemiş saatler sabahın beşini göstermiştir.
          

Aylar sonra meraklı ama kalbi temiz,iyi niyetli halkımızla da haşır neşirdir öğretmenimiz.Artık güller açtırmanın vakti gelmiştir.O farkında olmasa da gönülleri fethetmiştir.Belki de fark etmeyecek gidince yetiştirdiği güllerin ardından mahzun mahzun bakacağını.
          
Ben Otlukbeli’de esmer,renkli gözlerde, o güzelim güllerde umudu,hayata bağlılığı,küçük mutlulukları gördüm.Etrafımıza şöyle gören gözlerle baktığımızda bir güneş için binlerce yıldızın üstüne basıp geçtiğimizi göreceğiz.
          
Ne mutlu bir gül açtırabildiyse o öğretmenimize ve ne mutlu yıldızları fark edebildiyse…                                           
                                                           
                                                                                                                                 
Emine ALBAYRAK
                                                                                                                       Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni

 

Yorumlar 

 
0 #1 CVP: Bir Gül Açtır Yüreklerdeabdulhamit şimşek 27-09-2010 23:44
gerçekten otlukbeli bu kadar güzel anlatılabilir her bir paragraf beraberinde bir gülümseyle bitiyor ne diyelim emine hocam yüreğine sağlık...
 
 
0 #2 OTLUKBELİözaytaç 09-10-2010 21:39
yüreğine sağlık Emine hocam,edebi kişiliğinizi ve edebiyatçı mesleğinizi ortaya koyarak çok güzel yorumlamışsınız ,
 

DERNEK BRİFİNGİ

DERNEK BRİFİNGİ

Facebook Adresimiz

Okuyucu Yorumları

GENEL BİLGİLER

Otlukbeli'ni Tanıyalım

Tarihçe

Coğrafi Yapı

Otlukbeli Savaşı

Otlukbeli Gölü

Dernek Faaliyetlerimiz

Hesap Numaralarımız

Gülelim Eğlenelim

Derneklerimiz

KÖYLERİMİZ
----------------------------
Ağamçağam
----------------------------
Boğazlı
----------------------------
Karadivan
----------------------------
Küçük Otlukbeli
----------------------------
Ördekhacı
----------------------------
Söğütlü
----------------------------
Umurlu
----------------------------
Avcıçayırı
----------------------------
Yeşilbük
----------------------------
Yeniköy
----------------------------
     Köylerimiz için
   Temsilci Aranıyor
Lütfen irtibata geçiniz

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Son Yazılan Mesaj
söğütlü sevdesı
otlukbeli ve söğütlü köyü cok güzel şimd
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Üye Girişi

Üye Girişi

SİTE YAYIN İLKELERİ

 1. Bu internet sitesi Otlukbeli Yüksek Öğrenim Derneği'nin resmi yayın organıdır.
 2. Bu sitede yayınlanan tüm materyallerin, resimlerin, yazı, makale, şiir vb. malzemelerin telif hakkı Otlukbeli Yüksek Öğrenim Derneği'ne ait olup izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz ve yayınlanamaz.
 3. Herhangibir siteden bu siteye erişmek için izinsiz bağlantı ve link konulamaz.
4. Bu sitede yayınlanması istenilen her türlü materyal Otlukbeli Yüksek Öğrenim  Derneği Yönetim Kurulu onayıyla yayınlanır.

SİTE TASARIM & PROGRAMLAMA - KDS | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi